Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Romë, pjesë e saj edhe mbesa e Mogherinit

itali-arreste
Foto Ilustruese

Një organizatë që merrej me trafikun e drogës nëpër klubet dhe restorantet “VIP” në Romë është shkatërruar nga autoritetet italiane.

Mes 15 personave të vënë në pranga është edhe mbesa e Federica Mogherinit, përfaqësuese e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme.

Kliko per me shume info

Mediet e vendit fqinj shkruajnë se shefat e kësaj bande janë shqiptari Rigers Duriçi dhe Manuel Zampano, djali i një prej organizatave mafioze më të njohura në Romë në vitet 1980.

LEXO EDHE:  Muzikanti i njohur shqiptar kapet me 5 kg drogë

Bëhet me dije se Gaia Mogherini është arrestuar, pasi rezulton se ka marrë një sasi të caktuar droge nga ana e Manuel Zampanos dhe e ka tregtuar atë. Ajo është vajza e vëllait më të madh nga njëri prind e shefes së diplomacisë së BE-së, Federika Mogherini.

Sipas hetimeve, dyshohet se grupi kriminal nxirrte deri 100 mijë euro për një javë, nga tregtia e drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here