‘Babi eja! Babi ku je!’ Vajza 8-vjeçare siriane përlot botën

Videoja dhe imazhet janë postuar në internet nga një grup aktivistësh pro-opozitës, “Talbiseh Media Center”.

Ato tregojne një vajzë 8-vjeçare në një spital. E mitura me flokët dhe trupin e mbuluar me pluhur e cila duket se ka gjakderdhje në ballë dhe në hundë pasi eshte ndodhur ne nje skene lufte.

Kliko per me shume info

Ajo duket e hutuar, e frikësuar por pa pushim thërret të atin.

Dikush e pyet për emrin e saj.

“Aya” përgjigjet ajo, duke qarë.

“Ku ishe kur ndodhi shpërthimi?” pyet ai..

“Në shtëpi, por tavani ra mbi ne – përgjigjet ajo, duke kërkuar rreth e rrotull për të atin.

“Oh babi … Babi eja!” qan ajo.

Personeli i spitalit dhe vullnetarët përpiqen ta mjekojnë ndërkohë që ajo qan me dënesë.

Aya u nxorr nga rrënojat me anëtarët e familjes së saj, pasi një sulm ajror goditi shtëpinë e tyre në Talbiseh të hënën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here