Totozanit i mbaron mandati, zbulohen 4 kandidaturat për Avokatin e Popullit

avokti-popullitMandati i Avokatit aktual te Populit po mbaron dhe per kete aresye, ka nisur procedura e hedhjes se kandidaturave per kreun e ri te ketij institucioni.

Burimet zyrtare kane thene se katër janë kandidaturat për Avokatin e ri të Popullit. Krahas Ilgi Totozanit, i cili rikandidon sërish për këtë post, janë edhe tre emra të tjerë, përkatësisht Marsela Topuzi, Altin Goxhaj dhe Adrian Liçaj.
Aplikimet për këtë pozicion janë mbyllur më 22 tetor. Mandati aktual i Totozanit, përfundon më 22 dhjetor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Koalicion me LSI-në? Ministri i Qeverisë: Jemi të hapur për rinovim, por…

Shqiptarët do thirren pas rreth 6 muajsh të zgjedhin se cilët do ...