Avioni i kandidatit republikan për zv/president del nga pista

Avioni ku po udhëtonte kandidati republikan për zv/president, Mike Pence ka rrëshqitur nga pista në Aeroportin LaGuardia në New York.

Fatmirësisht askush nuk është lënduar nga kjo ngjarje e papritur. Media amerikane njofton se në bordin e avionit përveç Pence ishte edhe stafi i tij, gazetarët e akredituar të fushatës si dhe agjentët shtetërorë.

Pence po vinte nga Ohio dhe kishte planifikuar pjesëmarrjen në një tubim zgjedhor në New York, i cili u anulua. Donald Trump ka thënë se është i lehtësuar që askush nuk është lënduar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

SHBA, i dehuri bën masakër, përplas makinën me turmën, 28 të plagosur

Një automjet është drejtuar për nga turma e njerëzve në paradën “Mardi ...