Autobusi 2-katësh përplaset me urën, ja bilanci tragjik

police-britani-angliMë shumë se 20 persona kanë mbetur të plagosur pasi një autobus 2-katësh, me të cilin ata udhëtonin është përplasur me një urë hekurudhore.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në veri të Londrës, në Tottenham.

bus-crash1

Shërbimeve të emercencës u është dashur të presin pjesën e kabinës pasi 3 pasagjerë kishin mbetur të bllokuar.

Pesë pasagjerë u dërguan në spital, ndërsa 21 të tjerëve iu dha ndihma në vendin e ngjarjes.

Policia raportoi se asnjë nga të plagosurit nuk ka marrë dëmtime të rënda dhe se janë jashtë rrezikut pë jetën, shkruajnë mediat vendase.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...