Super-makina “Audi A9” që i ka mahnitur të gjithë

audia9 Marka e makinave Audi po vjen me modelin e saj A9. Nje version unik qe ka mahnitur kedo qe e ka pare.
Makinat elektrike duket se do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë vënë pas krijimit të tyre duke aplikuar teknologjinë më të avancuar.

Audi njoftohet se është duke punuar në këtë drejtim. Audi A9 besohet se do të jetë modeli i parë më konkurent për markat e tjera sa i përket veturave elektrike.

LEXO EDHE:  SUV-i më i shtrenjtë në botë del në shitje, nuk ju shkon në mendje sa kushton (FOTO)
Kliko per me shume info

Nuk janë zbuluar detaje të veturës, kur do të lansohet ose performancat e saj, përveç asaj që thuhet se vetura do të kapë shpejtësinë 500km/h./lajmi


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here