Atentat ndaj kryeministrit serb? Ja cfarë shkruajnë mediat në Serbi

arme-vucicMediat serbe kanë konfirmuar lajmin se një sasi e madhe armësh është gjetur në afërsi të shtëpisë së familjes së Vucic në Beograd.

Si pasojë, policia serbe ka evakuuar kryeministrin Vucic dhe familjen e tij në një vend të sigurtë shkruan LajmiFundit.al.

Portali “Inserbia” shkruan se në afërsi të shtëpisë së kryeministrit serb është gjetur një sasi armësh, përfshirë, një raketë anti-tank, pushkë, snajper, municone dhe granata dore.

Policia Serbe njofton se akoma nuk na ndonjë të arrestuar në lidhje me këtë ngjarje.

Artikulli u përshtat nga LajmiFundit.al.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stuhia e frikshme godet Britaninë e Madhe

Britania e Madhe pritet të goditet nga një tjetër stuhi. E pagëzuar ...