Fotoja me Ramën, deputeti tjetër i PD: Kryeministri erdhi i paftuar

Kliko per me shume info

asllan-dogjaniDeputeti tjeter i PD, Asllan Dogjani, ne reagim ne lidhje me foton me kryeministrin Edi Rama ne barin e Kuvendit, ka reaguar duke thene se kreu i PS, shkoi ne ate tavoline i pa ftuar.

Reagimi i Asllan Dogjanit:

Kliko per me shume info

Po shoh qe organet e propagandes se qeverise kane shperndare ne rrjete nje foto ne barin e Kuvendit, ku Kryeministri i PAFTUAR u ul ne tavolinen ku ndodhesha bashke me 2 kolege te PD.
E shoh te nevojeshme te sqaroj dashamiret dhe dashakeqet se ne vend qe ta perzija, preferova t’i perseris edhe me fort ato qe ia thashe ne salle dmth:
1. I thash qe rasti i nxensve te shkolles ne Paskuqan nuk eshte ashtu sic propogandonte ai. Nxenesit e Paskuqanit kishin qene nene efektin e lendeve narkotike te djegura neper klasa dhe sic e pame te gjithe shume nxenes perfunduan ne spitale dhe sot e kesaj dite jane te demtuara nga ana psikologjike.

2. I kerkova Kryeministrit te hapte Universitetin e Kukesit sepse Kukesianet jane te varfer dhe megjithese femijet e tyre jane shume te mire ne mesime nuk kane mundesi ti dergojne ne Universitet per shkak te varferise.
I thash te mos na diskriminoj, shume mire ke bere qe ke hapur Universitetin e Sarandes por hape dhe Universitetin e Kukesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.