Skuadra e Shkodran Mustafit mund ekipin e Adnan Januzajt

arsenal-sunderlandArsenali e ka shkatërruar Sunderlandin, duke e mundur me rezultat të thellë 4-1, të shtunën në javën e dhjetë të Premier Leagues.

‘Topçinjtë’ janë treguar ekip shumë më i mirë se Sunderlandi, sidomos në 20 minutat e fundit, duke e shkel skuadrën nikoqire.

Alexis Sanchez (19, 78’), dhe Olivier Giroud (71’, 76) shënuan nga dy gola për fitoren e londinezëve, kurse, golin e nderit për Sunderlandin e realizo Defoe (65).

Në radhët e Sunderlandi në pjesën është aktivuar është anësori shqiptar Adnan Januzaj, i cili kthehet në ekipin e David Moyes pas rikuperimit nga lëndimi i pësuar ditë më parë, derisa tek Arsenali edhe në këtë takim titullar ishte mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi.

Pas kësaj fitore, Arsenali ngjitet në krye të tabelës me 23 pikë, kurse, Sunderlandi mbetet e fundit më vetëm dy pikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

topi-arte

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë”?

E zbulon spanjollja “El Mundo Deportivo”, me burimet e saj pranë organizatorëve. ...