Kapen 12 trafikantët shqiptarë në Itali, mes tyre dhe biznesmenë, ja emrat

Një super-aksion është zhvilluar sot nga policia italiane, ku ka çuar në pranga plot 21 trafikantë droge në Ragusa. Mësohet se 12 prej të arrestuarve janë shqiptarë, ndërsa 9 italianë. Për kapjen e tyre janë angazhuar 200 arabinierë.

Gjatë një konferencë për median, policia dhe prokuroria e Raguzës ka bërë të ditur se disa prej të arrestuarve janë biznesmenë, sipërmarrë në bujqësi, e pjesa tjetër punonjës në ndërmarrjet e tyre.

LEXO EDHE:  Dy vajza të reja tentojnë vetëvrasjen
Kliko per me shume info

Shqiptarët e arrestuar:

Mirjan Ajdini, 29 vjeç

Lorenc Daiu, 28 vjeç

Ferit Hoxholli, 35 vjeç

Hajdar Kaja, 31 vjeç

Elton Laraku, 30 vjeç, biznesmen

Kujtim Malka, 38 vjeç

Elis Rustemi, 30 vjeç, biznesmen

Erjon Seferi, 35 vjeç

Adenis Tosku, 34 vjeç

Dashnor Tosku, 38 vjeç

Klodian Kamberaj, 37 vjeç

Xhesika Kaftirani, 22 vjeç

LEXO EDHE:  Gazetari amerikan godet LSI-në: Artikulli i "Mother Jones” për lobimet, i bazuar në fakte

Italianët e arrestuar:

Donato Ballaro, 29 vjeç

Mirko Ballaro, 32 vjeç

Gianfranco Casano, 27 vjeç

Francesco Oro, 35 vjeç

Davide Spatola, 35 vjeç

Antonino Zisa, 38 vjeç

Michele Maurizio Zago, 35 vjeç

Antonino di Modica, 34 vjeç

Giuseppe Burrometo, 40 vjeç

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here