Tentoi të vrasë vëllanë, arrestohet në Tiranë 40-vjeçari i dënuar më parë

polici-tiraneNjë 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës. Edmond Ç, i dënuar më parë, është denoncuar nga vëllai i tij.

40-vjeçari kishte dhunuar fizikisht vëllain R. Ç. dhe më pas e kishte kërcënuar se do ta vriste. Nisur nga kjo situatë ai ka telefonuar në polici. Falë ndërhyrjes së policisë 40-vjeçari është neutralizuar dhe më pas arrestuar.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një pistoletë, model 54, me një krehër dhe 5 fishekë. Ndaj Edmond Ç. rëndojnë dy akuza, ajo e dhunës në familje dhe mbajtja e armës.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

tirane-policia

Vdekja e mistershme e 24-vjecarit, flasin shokët: Mjekët i thanë “s’ke gje, e ke nga pija”

Një 24-vjecar është gjetur i pajetë në banesën e tij në zonën e ...