Përdorën çarçafët si litarë, arratisen 3 shqiptarë nga burgu në Romë

carcafetTre të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu i Rebibbia në Romë duke perdorur carcafet, raporton TG Com.

Policia ka thene se shqiptarët kanë përdorur çarçafët e qelisë së tyre si litarë, për të dalë nga një vend, ku në të kaluarën janë regjistruar dhe arratisje të tjera.

Shtetasit shqiptarë mund të kenë përfituar nga kaosi që u krijua, pasi pas tërmetit u transferuan të burgosurit e burgut Camerino, raportojnë autoritetet italiane.

Arratisja e trefishtë u verifikua mëngjesin e sotëm rreth orës 6:30. Në repartin G9 të burgut, ku mbaheshin shqiptarët, mbahen të burgosurit kër krime të zakonshme apo të ashtuquajtura “parandaluese”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërkoi seks me qytetaren, tri vjet burg ish-gjyqtarit të Beratit Shyqyri Cobo

Gjykata e Krimeve te Rënda denoi me tre vite burg ish-gjyqtarin e ...