Arratisja nga burgu në Itali, zbardhen detajet, ja pse ishin dënuar 3 shqiptarët

burguAutoritetet italiane kanë zbardhur detaje të reja në lidhje me arratisjen e 3 shqiptarëve nga një burg në Itali.

Sipas burimeve, dy nga tre shqiptarët e arrestuar ishin të dënuar për vrasje, ndërsa i treti për shfrytëzim prostitucioni.

Ngjarja ka ndodhur në burgun Rebibbia, në provincën e Lacios në Romë.

Policia italiane nuk ka publikuar të dhëna rreth identitetit të shqiptarëve të arratisur, por nga hetimet e para ka rezultuar se ata kishin vetëm pak ditë që ishin në këtë burg.

Policia ka zbuluar se ata kanë përdorur çarcafët për t’u arratisur. Mes tyre, më pas kanë rrëshqitur nga dritarja, ndërkohë që shtretërit i kishin mbuluar, që të mos kuptohej ajo që kishin bërë.

Në këtë burg, thuhet se mbrëmë u sollën të dënuar nga burgu i Camerinos që u prek mbrëmë nga tërmetet e fuqishme dhe ndoshta shqiptarët kanë përfituar edhe nga kaosi që mund të jetë krijuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...