Alcantara befason shqiptarin që dhuroi “show” për Bayernin

alcantaraSportisti dhe talenti shqiptar Fabian Duro dje dhuroi një paraqitje fantastike para lojtarëve të Bayernit duke i befasuar me veprimet e tij.

Ai prej vitesh ushtron sportin e “Freestyle” ma dje ka marrë pjesë edhe në disa kampionate që janë zhvilluar në vende të ndryshme.

“Fenomeni” shqiptar sapo ka bërë performancën e tij dje ka marrë fjalët më të mira nga yjet bavarez, por jo vetëm kaq. Thiago Alcantara, një prej talenteve të kësaj skuadre e ka konsideruar si fantastike atë që ai ka bërë duke i thënë fjalët më të mira.
“Nje dhurate speciale nga Thiago Alcantara”, ka shkruar Duro ne faqen e tij zyrtare ne FB.
Mesfushori spanjoll i ka dhuruar edhe atletet e tij, duke i dhënë dhuratën më të bukur nga kjo aventurë e bukur që do të vijojë edhe në pjesëmarrjen në një ndeshje të Bayernit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Incidentet në ndeshjen Kukësi-Partizani, lajm i keq për dy tifozë

Dy tifozë njoftohet se janë proceduar penalisht nga policia e Kukësit në ...