ALBtelecom i bashkohet nismës “Adapto një kopsht”

albtelecom-kopeshtNjë tjetër kopsht në Tiranë, Kopshti 20 ofron kushte bashkëkohore për 150 fëmijët që frekuentojnë atë. Kjo falë projektit “Adopto një kopsht” së bashkisë së Tiranës në bashkëpunimin me biznesin. ALBtelecom i bashkohet këtij projekti, duke dhuruar tavolina, bufe, etazherë, gardëroba përvogëlushet, gjithashtu dyshekë, jastëkë e çarçafë për ta.

Në ceremoninë e inaugurimit të ambienteve të Kopshtit 20 në Njësinë 3 morën pjesë: Kryetari i Bashkisë z. ErionVeliaj, Ministrja e Arsimit dhe Sportitznj.LinditaNikolla dhe Menaxherja e Çështjeve të Korporatës së ALBtelecom znj. Ledina Ferhati.
Z. Veliajshprehu kënaqësinë që qytetit të Tiranës i shtohet edhe një kopsht i rikonstruktuar falë kontributit të bashkisë dhe ALBtelecom, duke bërë të mundur ofrimin e ambienteve dhe kushteve më të mira për fëmijët.
“Jam shumë i lumtur që në Njësinë 3 hapëm sot një kopsht të ri. Më vjen mirë që ky kopsht ka edhe dhoma gjumi, të cilat nuk i kishte më parë, por ka edhe ambient shtesë për psikologun, si dhe për disa fëmijë me aftësi ndryshe”, tha Veliaj.

LEXO EDHE:  Rënia e euros, kush po përfiton?
Kliko per me shume info

Ai nënvizoi se ky është kopshti i 25-të në total që tashmë është rikonstruktuartotalisht, ku 23 prej tyre u rikonstruktuan falë kontributit të donatorëve, që iu bashkuan nismës “Adopto një Kopsht”.
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, falënderoi Bashkinë e Tiranës dhe donatorët për gjithë punën që po bëjnë për fëmijët e qytetit, ndërsa garantoi se edhe edukatorët që shërbejnë në çerdhet dhe kopshtet e Tiranës do t’i përgjigjen me mësimdhënien e tyre standardit të lartë që ofrojnë tashmë këto institucione.

LEXO EDHE:  Rënia e euros, kush po përfiton?

Kjo nuk është hera e parë që ALBtelecom i bashkohet këtyre nismave apo ndërmerr projekte të pavarura sociale që kanë në fokus fëmijët.

Kliko per me shume info

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here