Akuzohej për vjedhje, policia zviceriane vë në pranga 25-vjeçarin nga Shqipëria

arrestim-policia-rrugoreNjë tjetër shqiptar përfshihet në skandal jashtë vendit. Këtë herë bëhet fjalë për një 25-vjeçar i cili i akuzuar për disa vjedhje, ka arritur të bie në prangat e policisë zviceriane. Identiteti i tij nuk bëhet i ditur. Sipas raportimeve, shqiptari u arrestua në Aargau. Po ashtu raportimet tregojnë se personi bashkëpunëtor me policinë në këtë ceshtje, ka qenë një fqinje, e cila kishte lajmëruar policinë, pasi e vërente se po dilte për të grabitur. Policia ishte vënë në ndjekje të të riut, dhe e ndihmuar nga një person tjetër, ndërsa më pas është prangosur. Mediat zvicerane raportojnë se shqiptari nuk kishte leje qëndrimi në këtë vend, ndërsa akuzohet se kishte kryer një sërë vjedhjesh bizhuterish dhe të hollash.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dosja që “preu kokat” e dy prokurorëve, ja si ndodhi vrasja e trefishtë në Vlorë

Gjykata e Larte la ne fuqi denimet e dhena nga Apeli i ...