Ja tri aktoret më të pasura të filmave porno, pasuria e tyre është …!

pornoPërderisa interneti po u mundëson qasje të gjithë njerëzve anë e mbanë botës, biznesi i pornografisë vetëm sa është duke u zgjeruar çdo ditë.

Sipas anketimeve të fundit, qarkullimet vjetore të industrisë së filmave pornografikë kapin shumë prej 90 deri 99 miliardë dollarë. Kjo është shumë më e madhe sesa ligat sportive në SHBA, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, këto janë tri ndër aktoret më të pasura të filmave pornografikë, e të cilat meskujt i ëndërrojnë çdo ditë.

Jesse Jane

Pasuria: 8,000,000 dollarë.

Ajo është shkrimtare dhe nikoqire në Playboy. Veç kësaj, ajo së fundmi ka lansuar dhe brendin e vet të tekilas.

Tera Patrick

Pasuria: 15,000,000 dollarë

Tera e ka filluar karrierën në vitin 1999 dhe, në vitin 2003, ajo është kontraktuar në Vivid Girl. Nga industria e filmave pornografikë ka hequr dorë qysh në vitin 2008, por gjithsesi ajo vazhdon ta operojë ueb sajtin e saj.

Jenna Jameson

Pasuria: 30,000,000

Jameson ka filluar aktrimin në videot erotike në vitin 1993, por paraprakisht kishte punuar si striptiste dhe modele. Ajo kishte themeluar kompaninë e Club Jenna në vitin 2000 dhe njihej si “Mbretëresha e Pornografisë”.

Pensionimin e saj nga pornografia ajo e kishte bërë publike në vitin 2008. /Telegrafi/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shoferi kryen 3 shkelje njëherësh, nuk gjobitet, s’do ta besoni kush është autori

Tashmë çdo ditë shoferët hasin me shkelje nga më të ndryshmet, por ...