Super-aksioni, prangoset “koka” e parë e trafikut, ja emri i ndërtuesit vlonjat

aksioniiiiiPolicia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion të gjerë antikanabis në disa zona të vendit. Sipas informacioneve të para janë mbi 300 forca policie të angazhuara në disa qarqe.

Operacionet masive në zonën e Shkodrës, Vlorës dhe Gjirokastrës, shtrihen në zonat e Dukagjinit, Lumit të Vlorës, Kurveleshit dhe Memaliajt.

Raportohet se janë disa të arrestuar. Kështu, në rajonin e Vlorës është prangosur një ndërtues dhe janë gjetur magazina për tharjen e kanabisit. Bëhet fjalë për biznesmenin Ferdinand Mile nga Vlora, në pallatin e të cili u gjetën 50 kilogramë kanabis që po thahej.

Në operacion janë të përfshirë forca të FNSH-së dhe të policive lokale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksidenti në Itali, identifikohen dy shqiptarët që mbetën të vdekur

Identifikohen dy shtetasit shqiptarë që mbetën të vdekur një ditë më parë ...