Grekët kapin makinën plot drogë në kufi, në pranga dy trafikantët shqiptarë

polici-greke-athineNjë tjetër operacion i madh antidrogë është zhvilluar nga policia greke, e cila ka bërë të mundur sekuestrimin e plot 132 kg marijuanë në kufi me Shqipërinë. Mësohet se nga operacioni kanë rënë në pranga dhe dy trafikantët shqiptarë.

Operacioni u zhvillua në Urën e Vrosinës, pranë Janinës, teksa janë ndaluar dy mjete, ku në njërin prej tyre u gjetën 132 kg drogë, ndërsa tjetri shërbente për kontrollin e rrugës.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshave 17 dhe 22 vjeç. Sakaq, në pranga ranë edhe një vajzë greke 17 vjeçe dhe një 20-vjeçar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama kujton 4 të vrarët e “21 Janarit”: U vranë nga pushkët e pushtetit

Me rastin e protestës së organizuar sot nga Partia Demokratike, kryeministri Edi ...