Aksidentohet autobuzi i Bylisit, FSHF shtyn ndeshjen Bylis- Lushnje

UntitledAksidentohet autobuzi i skuadrës së Bylisit ditën e sotme në aksin Ballsh-Patos, teksa po udhëtonte drejt qytetit të Lushnjës për të transportuar ekipin ballshiot për takimin e vlefshëm për Kategorinë e Parë. Sipas burimeve, autobuzi ka goditur nga mbrapa një mjet tip “Benz”.

autobusi-bylisiFatmirësisht nuk ka pasur viktima, ndonëse disa futbollistë të skuadrës janë dëmtuar me shembje në kraharor dhe janë tronditur nga aksidenti.
Nga kjo ngjarje FSHF ka njoftuar se ndeshja e futbollit mes Lushnjës dhe Bylisit, e programuar për t’u luajtur ditën e sotme në orën 14:00 është shtyrë.

Njoftimi i FSHF-së
“Ndeshja Lushnja-Bylis, e planifikuar per t’u zhvilluar sot ne oren 14:00. Per shkak te nje aksidenti automobilistik me autobuzin e KF Bylis, do te shtyhet per diten e neserme me Date 1, Ora 14:00.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Protesta e PD, ngrihen cadra para kryeministrisë, ja vendimi i opozitës

Protesta e Partisë Demokratike filloi në mesditë me fjalën e disa qytetarëve ...