Aksidenti, momenti kur zjarrfikësit hapin me leva bagazhin e ‘Benz’-it të Deliallisit

Dashnor Deliallisi, shkaktari i aksidentit tragjik që ndodhi pak ditë më parë në Sukth, ku humbën jetën tre vajza dhe ai vetë, ishte i fiksuar pas shpejtësisë dhe makinave luksoze. Ai u fut kundravajtje në autostradën Tiranë-Durrës, me një “Benz” luksoz, i cili u bllokua automatikisht menjëherë pas përplasjes.

Mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në mjet nuk u konstatua asgjë e paligjshme. 36-vjeçari Dashnor Deliallisi, teksa lëvizte në sens të kundërt në autostradën Tiranë-Durrës, u përplas me një makinë tip “Benz”, ku udhëtonin tre vajzat, Greta Sherifi, 23 vjeç, banuese në Sarandë dhe pronare e makinës, Izabela Balla, 33 vjeç, si edhe Elona Kaçibaro, 34 vjeç, banuese në Tiranë. Përplasja kokë më kokë e automjeteve ishte aq e fortë sa rezultoi fatale për të 4 të rinjtë.

Dashnor Deliallisi ishte qytetar rom, i lindur në Fushë Krujë dhe me mbiemër të ndryshuar. Aktualisht ai bashkëjetonte me një grua në qytetin e Durrësit. Në fakt ai rezultonte i papunë, por nga fotot e publikuara në rrjetet sociale duket që bënte jetë luksoze me makina të shtrenjta, në lokale nate, me orë e unaza prej ari. Sipas burimeve zyrtare, Dashnor Deliallisi ishte një shtetas me precedentë penalë. Ai rezulton të jetë arrestuar në vitin 2011 në lagjen 12 në Durrës, pasi tentoi të vriste një person me një armë pa leje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.