Aksidenti në Sukth, hetim pasurive të ‘Tony Montana’ pas transfertës 1 milion euro

DASHNOR-DALIASIDy ditë pas aksidentit tragjik që ndodhi në aksin Tiranë- Durrës, pranë Sukthit, ku mbetën të vdekur katër persona, policia ka nisur verifikimet për pasurinë e Dashnor Deliallisit, i vetëquajtur si ‘Tony Montana’. 36-vjeçari që dyshohet si shkaktar i aksidentit, po ecte në drejtim të kundërt të sensit të lëvizjes duke aksidentuar për vdekje 3 vajza që udhëtonin me makinë në kahun e duhur të rrugës.

Burime të Policisë së Shtetit pohuan për Report Tv se, verifikimi i pasurive dhe llogarive bankare të Dashnor Deliallisit, nga Prokuroria lidhen me të dashurën e tij, Rovena Kalemi, e papunë. Në vitin 2014, në llogarinë e Kalemit, në vitin 2014, janë transferuar një sasi prej 300 mijë eurosh, e cila i kishte tërhequr nga llogaria. Në total, sipas hetuesve, Kalemi dhe të njohur të Deliallisit, kishin tërhequr, një sasi prej rreth 1 milion eurosh.

Kliko per me shume info

Paratë u dërguan nga një infermier, nga Brukseli
Por nga vinin parate? Sasia e eurove ishin dërguar kryesisht në llogaritë e Rovena Kalemit, e cila i ka tërhequr më pas. Sipas hetimit të kryer nga policia dhe prokuroria, paratë ishin transferuar nga Eric Nyssen, një infermier që jetonte në Bruksel të Belgjikës.

Nyssen, kishte pretenduar se e kishte kryer këtë transfertë, në llogaritë e Kalemit, pasi kishte shitur një sasi asetesh nga pasuritë e të atit.

Për këtë fakt ai kishte vendosur që një pjesë të tyre t’i kalonte në llogaritë e të dashurës së Deliallisit. Por hetimi i prokurorisë pretendonte se kishte zbuluar se argumentimi i shtetasit belg nuk ishte i vërtetë dhe për këtë fakt kishte bllokuar paratë. Çështja tashmë është në hetim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Jeta luksoze e Deliallisi
Dashnor Deliallisi, i vetequajtur ‘Tony Montana’, bënte një jetë luksoze dhe lëvizte me makina të shtrenjta të tipit të fundit. Për këtë shkak, policia pritet të kryejë verifikime në disa drejtime.

LEXO EDHE:  Berisha tallet me veshjen e Ramës dhe i zbulon 'sëmundjen': Mban brekushe, për të fshehur pampers

Kështu burimet pohojnë se do të kërkohet një hetim mbi burimin e të ardhurave financiare të Deliallisit, mbi pronat e mundshme në emër të tij si dhe origjinën e fitimit të tyre.

Dashnor Deliallisi, 36-vjeç nga Fushë- Kruja, mëngjesin e 13 Tetorit, aksidentoi për vdekje 3 vajza në autostradën Tiranë-Durrës, pasi po ecte në drejtim të kundërt të lëvizjes. Sipas policisë shkaktari i aksidentit po lëvizte me shpejtësi mbi 150 km/orë, ndërsa policia u vu në ndjekje të tij. Pak momente pasi policia u vu në ndjekje të veturës “Mercedez- Benz” CLS, me të cilën lëvizte Deliallisi, ai u përplas me një veturë “Mercedez- Benz”, A Class, e drejtuar nga Greta Sherifi, me të cilën udhëtonin dhe Izabela Gega e Elona Xhuti. Të tri vajzat mbetën të vdekura, dhe po ashtu edhe shkaktari i aksidentit. report-tv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here