Përgjaken rrugët e Lushnjës, 3 të plagosur në dy aksidente rrugore

Kliko per me shume info

aksi-c1200x600Dy aksidente automobilistike ndodhën mbrëmjen e djeshme në Lushnje. Aksidentet kanë ndodhur gati në të njëjtën kohë.

Njëri në aksin rrugor Pushim Shoferit-Krutje ku një makinë tip “Ford” ka përplasur nga pas një karrocë të ngarkuar me barë duke përfundur në kanal. Si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i plagosur shtetasi Perikli Kadillari 47 vjeç.

Kliko per me shume info

Sipas policisë, shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë e automjeti dhe errësira në rrugë, gjë që ka sjellë mosvënien re nga drejtuesi i mjetit karrocën e ngarkuar me barë.

Ndërsa aksidenti tjetër ka ndodhur në autostradën Lushnjë-Fier, pranë fshatit Lumth. Një motorçiklet ku udhëtoni dy persona ka goditur shtetasin Aleks Allkanjari, 79 vjeç nga fshati Lumth duke i shkaktuar plagë të rënda.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se 79-vjeçari ka kaluar trafikndarësin duke i prerë rrugën drejtuesit të motorçikletës. Të dy të plagosurit ndodhen në spitalin e Lushnjës në gjendje të rëndë për jetën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.