Tronditet familja shqiptare në Itali, babai i merr jetën foshnjës 18 muajshe

carabinieriNjë ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare që jeton në Itali. Një foshnje 18 muajshe përfundoi aksidentaliasht nën rrotat e makinës së të atit, raportojnë mediat italiane. Tragjedia ndodhi në Mazzarrone, në rajonin e Catanias, ku fëmija 1 vjeç e gjysëm gjeti vdekjen e menjehershme.

Babai po parkonte makinën garazh kur fëmija, Emanuela Xhafkollari i doli nga pas makinës dhe vdiq aksidentalisht.

Familja, që përbëhet nga bashkëshortët dhe dy fëmijë 4 vjeç dhe 18 muajsh sapo ishin kthyer në shtëpi. Fëmija i ka shpëtuar kontrollit të nënës duke përfunduar në rrotat e makinës.

Ata vrapuan në urgjencë por ishte e kotë, goditja ka qenë fatale. Policia italiane ka nisur hetimet për ngjarjen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Lajmet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE-ja pezullon vizat për disa vende, po Shqipëria?

Bashkimi Europian do të mund të pezullojë për një periudhë të shkurtër ...