Tragjike, autobuzi përplaset me kamionin, dhjetëra të vdekur e të plagosur

shbaaaNjë aksident tragjik ka ndodhur pak më parë në Kaliforni të SHBA-ve, një autobus është përplasur me një kamion.
“NBC News” raporton për 13 persona të vdekur dhe 31 të tjerë të plagosur rëndë nga përplasja fatale e autobusit me kamionin në “Desert Hot Springs” të Kalifornisë.

Policia lokale tha se të plagosurit janë transportuar në spitalet e zonës. Fotografitë e postuara në rrjetet sociale tregojnë dëmtimin e madh të autobusit. Dhjetëra ambulanca, zjarrfikëse dhe makina policie kanë shkuar në vendngjarje

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stuhia e frikshme godet Britaninë e Madhe

Britania e Madhe pritet të goditet nga një tjetër stuhi. E pagëzuar ...