Tragjike, autobuzi përplaset me kamionin, dhjetëra të vdekur e të plagosur

shbaaaNjë aksident tragjik ka ndodhur pak më parë në Kaliforni të SHBA-ve, një autobus është përplasur me një kamion.
“NBC News” raporton për 13 persona të vdekur dhe 31 të tjerë të plagosur rëndë nga përplasja fatale e autobusit me kamionin në “Desert Hot Springs” të Kalifornisë.

Policia lokale tha se të plagosurit janë transportuar në spitalet e zonës. Fotografitë e postuara në rrjetet sociale tregojnë dëmtimin e madh të autobusit. Dhjetëra ambulanca, zjarrfikëse dhe makina policie kanë shkuar në vendngjarje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.