Tragjedi në parkun e lojërave, vdesin 3 vajza e 1 djalë nga një aksident

parkuuuKatër persona kanë mbetur të vdekur pas një aksidenti në parkun e lojërave “Dreamworld” në Australi. Viktimat nuk janë identifikuar akoma, megjithatë mes tyre janë dy femra e dy meshkuj. Mësohet se nga incidenti kanë ngelur të plagosur edhe dy persona të tjerë.

Autoritet kanë mbyllur menjëherë parkun dhe kanë nisur hetimet për të kuptuar dinamikën e ngjarjes.

Varka e lojës në të cilën po udhëtonin personat në lumin artificial ishte me shpejtësi deri në 45 km/h dhe autoritetet thotë se masat e sigurisë aty kanë qenë mjaft të larta.

Bazuar në informacionet paraprake, dyshohet se incidenti tragjik ka ndodhur si pasojë e një defekti teknik, megjithëse nuk përjashtohet edhe mundësia për një gabim njerëzor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tensionohet situata/ Moska e zhgënjyer nga SHBA pas deklaratës së Pence

Një zyrtar i lartë rus ka thënë Moska është e dëshpëruar nga ...