Aksident i rëndë tek kryqëzimi i Laprakës, vdes kalimtarja 58 vjeçe

laprakeNje aksidenti i rende ka ndodhur ne zonen e Laprakes ne Tirane mbremjen e te shtunes. Policia thote se një kalimtare është përplasur nga një automjet tek kryqëzimi i Laprakës në Tiranë.

Gruaja mesohet se është dërguar me urgjencë në spital por nuk ka mundur të mbijetoj. Sipas policisë, viktima është 58-vjeçarja Age Beqiri. Policia në vendin e ngjarjes ka shoqëruar drejtuesin e mjetiy, shtetasin me iniciale A.C.

Kliko per me shume info

“Më datë 15.10.2016, rreth orës 19:05, në rrugën “Dritan Hoxha”, tek semafori qe kthehesh per ne Laprakë, një automjet me targa AA 422 MS që drejtohej nga shtetasi A. C., ka aksidentuar këmbësoren A. B., 58 vjeçe, e cila u dërgua në S.Q.U, por ka ndërruar jetë në Spital si pasojë e plagëve të marra. Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugor Tiranë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, deklaron policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here