Aksidentohen babë e bir në Korçë, ja gjendja e tyre

aksidenti-kosoveBabë e bir kanë mbetur të lënduar në një aksident të ndodhur pasditen e sotme, në rrugën nacionale Korçë – Pogradec.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se 30 – vjeçari me iniciale S.T, që drejtonte mjetin me targa TR9221N dhe babai i tij H.T, rreth 70 – vjeç të dy banues në Tiranë, kanë përfunduar jashtë rruge.

Ngjarja ndodhi pranë kryqëzimit të fshatit Çiflig. Sipas policisë, si pasojë e aksidentit babë e bir kanë marrë dëmtime dhe janë trasportuan për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Korçës.

Ndërkohë, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

FOTO/ Shpërthim i fortë në Burrel, biznesmenit të miellit i vendosin tritol

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një ...