Shuhet familja shqiptare në Itali, vdes në aksident nëna, rëndë 3 fëmijët

carabinieri15Një grua shqiptare ka vdekur në vend, kur makina që ajo drejtonte u përplas me një makinë tjetër. 9

Aksidenti ka ndodhur në Itali dhe sipas mediave italiane, shqiptarja 37-vjeçare me iniciale A.B, rezidente në Ferrara po udhëtonte me tre fëmijët e saj, 2, 12 dhe 16-vjeç.

Kliko per me shume info

Moti ishte i keq dhe lagështira e madhe. Shqiptarja në një moment ka humbiur kontrollin e mjetit dhe ka devijuar në korsinë tjetër, duke u përplasur me një makinë, ku udhëtonin një familje marokene.

LEXO EDHE:  LGBT në shkolla, opinionisti: Mbroni fëmijët tuaj!

Gruaja vdiq në vend, në sy të tre fëmijëve. Ata mbetën të plagosur, më rëndë njëri prej tyre.

Në atë moment, në vend ka mbërritur burri i viktimës. Shqiptari ka pësuar gjendje shoku kur ka parë gruan në timon pa shenja jete, kurse ambulancën që merrte me barrelë njërin prej fëmijëve, vajzën.

LEXO EDHE:  Droga në Fier, vajza me dy thika në çantë bën "të fortën" me efektivët e FNSH-së

I është turrur nga pas me vrap dhe i ka bërë thirrje të ndalonte, por ambulanca u largua, duke e lënë burrin në dhimbjen e madhe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here