Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën 60-vjeçari

tirane-durresNjë aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 19:05 në rrugën dytësore të autostradës Tiranë-Durrës.
Një automjet ka aksidentuar për vdekje një burrë 60-vjeçar që po përpiqej të kalonte në krahun e tjetër të rrugës.

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 17.10.2016, rreth orës 19:05, në rrugën dytësore të Autostradës Tiranë-Durrës, pranë një qendre tregtare, një automjet me targa AA 730 MP që drejtohej nga shtetasi A. M., ka aksidentuar këmbësorin e seksit mashkull, rreth 60 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në moment si pasojë e plagëve të marra.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugorë Tiranë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...