Adoleshenti vret dy persona dhe lëndon 7 të tjerë, ja arsyeja

vrasja2016Një adoleshent të cilin e tallnin sepse kishte veshë të mëdha, u shpall fajtor të premten sepse vrau dy persona dhe lëndoi 7 të tjerë në një breshëri plumbash në një gjimnaz në perëndim të Kanadasë.

18-vjeçari pranoi se kishte vrarë dy vëllezër në një shtëpi pranë Saskatchewan. Emri i adoleshentit nuk është bërë i ditur për shkak të nën aktit ligjor për të rinjtë kriminelë.

Të premten, ai u shpall fajtor për vrasje të shkallës së parë të dy mësuesve të tij në shkollën e La Loche.

Gjykatësja Janet Mclvor tha se gjykata duhet të mendohet akoma ta dënojë djaloshin si të rritur ose për moshën që ka.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

alepoo

“Zhduket” 7-vjeçarja që postonte në Twitter jetën në Alepo

Një vajzë shtatë vjeçe, e cila ka tërhequr vëmendjen e botës me ...