Panik nga tërmetet! Shqipëria “dridhet” 3 herë brenda 48 orëve

termetet-greqiNë vetëm 48 orë toka është dridhur 3 herë në Shqipëri. Sipas të dhënave në sajtin e Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vetëm 48 orët e fundit në vendin tonë janë ndjerë lëkundjet e tre tërmeteve.

Më i fundit është regjistruar sot, e ka pasur epiqendrën në Greqi, në thellësi 2 km dhe është ndjerë edhe në Leskovik rreth orës 01:54 minuta me intensitet 3,8 ballë.

Po ashtu dje një tjetër tërmet është regjistruar 7 km në lindje të Burrelit, me intensitet 2,8 ballë. Tërmeti që është ndjerë në qytetin e Burrelit dhe rrethinat ka rënë në mesditë rreth orës 15:54 minuta.

Po më datë 20 një tjetër tërmet është ndjerë sërish në Leskovik rreth orës 14:20 minuta, më i forti nga dy të parët, 3,9 ballë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Reagimi/”Shqiptarët kanë shpresë te Donald Lu, le të çirret Berisha dhe gjithë antiamerikanët”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish lidhur me “Reformën në Drejtësi”. Ngjela ...