20 të vdekur nga aksidenti i autobusit me një kamion

aksidenti-rendeNjëzet persona kanë vdekur derisa 10 tjerë janë lënduar në Brazil pas shpërthimit nga një aksident mes autobusit dhe kamionit që bartte qumësht.

Përfaqësuesi i shërbimit të zjarrfikësve Fernando Cezar Betaro ka thënë se ngasësi i kamionit dhe 18 udhëtarë janë djegur ndërsa një udhëtar ka vdekur nga sulmi në zemër pas aksidentit.

Siç transmeton Asociated Press, shumica nga udhëtarët e lënduar janë dërguar në spital ndërsa shkaqet e aksidentit janë duke u hetuar.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

srebrenica

Aktakuzë ndaj 6 serbëve të Bosnjës për krime afër Srebrenicës

Një prokuror boshnjak ka akuzuar gjashtë serbë të Bosnjës dhe Hercegovinës për ...