Zyrtari i LSI: Pasiguria në burgje, e patolerueshme të marrë fund

Kliko per me shume info

vasiliiKryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, ‎Petrit Vasili‬, shpreh shqetësimin në lidhje me incidentet e ndodhura së fundmi në disa prej institucioneve të vuajtjes së dënimit në vendin tonë.

Në një prononcim për mediat, Vasili e cilëson të patolerueshëm pasigurinë në burgje, ndërsa i bën thirrje çdo zyrtari që të kryejë detyrën.

Kliko per me shume info

“Pasiguria në burgje është e patolerueshme. Duhet të marrë fund papërgjegjshmëria dhe pandëshkueshmëria. Çdo zyrtar duhet të bëjë detyrën ose të ndëshkohet”, theksoi z. Petrit Vasili.

2 COMMENTS

  1. Para 3 vitesh kur erdhi ne pushtet Rilindja e leshit, LSI i mbushi administratat ne burgje me militantet kokepalare te partise. Hoqi nga puna profesioniste e po i mban neper gjyqe duke perdorur ministrtat e saj kopuke e duke fshehur dosjet e gjyqeve prane gjykatave administrative me qellim qe demshperblimi i pononjesve te pushuar padrejtesisht te vonohet sa me teper. Sot keta politikane pisa te LSI bertasin ende qe duhet te marre fund pasiguria , a thua se keta nuk jane pergjegjes per kete situate. Zyrtaret e kesaj partie jane ata qe i kane burgjet salla biznesi ku tregtohen mallra e sherbime , vetem te mbushin xhepat keta politikane hajdute e palacot qe i ndjekin nga pas. Fuck LSI .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.