Tragjedia në Zvicër, publikohet emri i kosovarit të vrarë gabimisht

Kliko per me shume info

polici-zvicerProkuroria e Solothurnit ka konfirmuar identitetin e të vrarit në Winznau. (lexo më shumë këtu)
Zëdhënësi i kësaj prokurorie, Jan Lindenpütz, ka bërë të ditur se bëhet fjalë për kosovarin Arben Gashi me origjinë nga Nekoci i Drenasit, raporton “albinfo”.

“Viktima është Arben G. nga Kosova. Mosha, motivi dhe detajet tjera për rastin janë duke u hetuar”, ka deklaruar zëdhënësi i kësaj prokurorie, Jan Lindenpütz.

Kliko per me shume info

Po ashtu bëhet e ditur se Gjykata i ka caktuar 3 muaj paraburgim italianit që dyshohet se vrau të hënën kosovarin Arben Gashi në banesën e tij në Winznau.

Të hënën, 32 vjeçari Arben Gashi është vrarë me tre plumbat nga një i dyshuar italian në komunën e Winznaut, Solothurn.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.