“Të dënuarit panë tmerr me sy, polici i braktisi, u hodhën nga kati i 3-të”

shenkolliiiNjë person i afërm i një prej të burgosurve në burgun e Shën Kollit në Lezhë ka folur për “News 24” dhe ka rrëfyer se të dënuarit kanë parë tmerr me sy momentet kur kishin shpërthyer flakët e zjarrit që sipas tij, ka ndodhur për shkak të një shkëndije elektrike.

“Aty ka rënë zjarr nga shkëndijë elektrike dhe jo sic thuhet në media, polici i shërbimit ka marrë celësat dhe i ka lënë të burgosurit brenda të gjithë, të gjithë të dënuarit kanë dalë nga dritaret. Njerëzit janë hedhur nga katet e dyta dhe të treta…Zjarri ka ndodhur nga një shkëndije elektrike, janë ca bombola që i përdorin për të pirë kafe dhe ato kanë shpërthyer pastaj. Po të kishte kompetencë nga policia s’do kishte ndodhur kjo që ndodhi.

LEXO EDHE:  Vrasja e efektivit të RENEA-s në Lazarat, gjykata jep dënimet
Kliko per me shume info

Po një person nga Miloti ka vdekur dhe 3­4 të tjerë janë plagosur dhe janë në gjendje të rëndë. Aty kanë ardhur të gjithë me vonesë, kanë parë tmerr me sy të burgosurit, polici ka ikur dhe i ka braktisur. Aaty janë me kamera dhe të gjitha verifikohen të hapen kamerat”, tha i afërmi i të dënuarit. Këto informacione ai tha se ia ka thënë i afërmi i tij i burgosur në këtë burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here