Festa për shtëpinë e re kthehet në tragjedi, zjarri djeg të gjallë 39 persona

Kliko per me shume info

zjarrNjë zjarr ka shpërthyer gjatë inaugurimit të një shtëpie të re në një fshat të Madagaskarit.

Aty kanë humbur jetën 39 persona, ndër të cilët 17 ishin fëmijë.

Kliko per me shume info

Ishte pikërisht prushi i një zjarri që ishte ndezur për të gatuar për të ftuarit, shkaku i ndezjes së flakëve që më pas shkrumbuan shtëpinë dhe e shndërruar në një tragjedi festën e kësaj familjeje.

Një 14-vjeçar, i cili tentoi t’i shpëtonte flakëve, u hodh nga dritarja, por humbi jetën për shkak të plagëve të marra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.