Zjarr i madh në Sarandë, zjarrfikëse e FNSH në vendngjarje

Kliko per me shume info

zjarr16Një zjarr i madh ka rënë pas mesnate në malin e fshatit Shëndre, i cili po vazhdon edhe aktualisht por në përmasa të vogla.

Në vendin e ngjarjes ndodhen 3 zjarrfikëse dhe grupe të FNSH-së. Zjarri përfshiu shkurre, pyje dhe kullota.

Kliko per me shume info

Policia thotë se aktualisht nuk përbën rrezik për fshatrat përreth Shëndre, Cerkovicë, Kullarat dhe Dhivër pasi situata ndodhet nën kontroll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.