Zbulohen dy ekipet e dënuara nga UEFA

Kliko per me shume info

uefa-denimeUEFA ka dënuar dy klubet finaliste të Ligës së Evropës për sezonin e kaluar.

Liverpooli dhe Sevilla janë takuar në finale të Ligës së Evropës, ndeshje kjo që kishte përfunduar 3:1 në favor të ekipit spanjoll.

Kliko per me shume info

Takimi i luajtur në ‘St. Jakob Park’ të Bazelit, ishte përshkuar me disa incidente të shkaktuara nga tifozët e të dy klubeve, që sot kanë marrë një dënim nga UEFA, transmeton KosovaPress.

Liverpooli është dënuar me 16 mijë euro, pasi që tifozët anglezë kanë ndezur mjete piroteknike gjatë ndeshjes, kurse Sevilla me 17 mijë euro, për fajin e tifozëve që kanë shkaktuar probleme në stadium si dhe kanë hedhur gjësende në fushën e lojës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.