Zbulimi i ri, kancerin mund ta parandaloni në tavolinën e ngrënies

Kliko per me shume info

vajiiiAi është një nga produktet bazë të dietës mesdhetare. Por përveç efekteve të njohura të vajit të ullirit, shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi se ka edhe aftësinë për të parandaluar dhe luftuar tumoret.

Sipas studiuesve të Universitetit të Barit, varietetet e vajit të ullirit janë të pasura me polifenole, të cilat kanë një efekt pozitiv në shëndetin e njeriut, për shkak të vetive antiimflamatore dhe antitumorale.

Kliko per me shume info

Studiuesit thonë se ky përfundim hap rrugën për shumë studime të tjera të mëtejshme, pasi çdo varietet mund të konsiderohet një lloj i veçantë ushqimi.Sipas tyre, në të ardhmen, restorantet mund të kenë menunë e vajrave, siç kanë sot atë të verës, në mënyrë që çdo klient të zgjedhë llojin e vajit të ullirit në bazë të efekteve të pritshme pozitive në organizëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.