Zaza: Humbja e penaltisë, peng i jetës time!

Kliko per me shume info

zazaaaKombetarja e Italise u eliminua nga Euro 2016 pasi humbi me penallti nga Gjermania. Të shumtë ishin lojtarët si të Gjermanisë ashtu dhe Italisë qe nuk e dërguan topin në rrjetë.

Njëri prej tyre ishte edhe sulmuesi i Juventusit, Simone Zaza.

Kliko per me shume info

Në një intervistë për mediat ai e ka pranuar se nuk do ta harroëj asnjëherë në jetë humbjen e penalltisë në ndeshjen ndaj Gjermanisë

“Kam humbur penalltinë më të rëndësishme të karrierës sime, dhe do të më mbesë peng për pjesën tjetër të jetës sime. Më vjen keq që i kam zhgënjyer italianët”, ka deklaruar ai.

“Unë gjithmonë kam realizuar nga penalltia, dhe ishte i bindur se do të shënoja”, tha Zaza

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.