Shkencëtarët japin alarmin: Vullkani i vdekur do ringjallet, ja katastrofa!

Kliko per me shume info

vullkaniVullkani, që deri tani është menduar se ka vdekur për një kohë të gjatë, besohet se do të ringjallet dhe do të shpërthejë

Shpërthimi i këtij vullkani të quajtur “Colli Albani” i cili gjendet në afërsi të Romës së Italisë, besohet se do të shkaktojë katastrofë në gjithë Europën.

Kliko per me shume info

Shkencëtarët thonë se kodrat e vullkanit nuk janë të heshtura dhe se ata thonë se vullkani do të shpërthejë, mirëpo nuk dihet se kur, shkruan DailyStar, transmeton Express.

Zona e vullkanit është 120 kilometra në veri të malit Vezuvit, vend i afërt me vullkanin Pompei.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.