Vret motrën se nxirrte foto nudo në internet, vëllai: S’jam penduar!

Kliko per me shume info

vret-motrenVëllai i modeles Qandeel Baloch është arrestuar nga policia, pasi ai akuzohet për vrasjen e motrës së tij pas postimit në rrjetet sociale të disa fotove të saj.

Muhammad Waseem ka rrëfyer se ai nuk është penduar që ka vrarë motrën për atë çka në Pakistan quhet “çështje nderi”.
Ai shprehet se vrau Qandeel Baloch pasi ajo refuzoi t’u jepte fund postimeve të fotove dhe videove me natyre provokuese në “Facebook”. “Nuk jam aspak i penduar për atë çfarë kam bërë. Sjellja e motrës sime ishte tërësisht e patolerueshme”, tha ai në komisariat. Krimi i kryer nga i riu pakistanez, një besimtar mysliman me parime konservatore, ka tronditur mediat dhe opinionin publik në Perëndim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.