“Shokuese”, vret 5 persona dhe plagos 22 të tjerë për xhelozi

Kliko per me shume info

aksidenti-serbiPesë persona kanë mbetur të vrarë dhe 22 të tjerë u plagosën, në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në një lokal në verilindje të Serbisë.  Autori i kësaj ngjarje është një 30 – vjeçar me iniciale Z.S, i cili u arrestua nga policia.  

Sipas BBC, ai qëlloi fillimisht mbi bashkëshorten e tij dhe një grua tjetër, më pasi hapi zjarr në drejtim të klientëve që ndodheshin në lokal.

Kliko per me shume info

Policia, e cila po heton motivin që e shtyu 30 – vjeçarin për të kryer një akt të tillë, dyshon se shkaku kryesor është xhelozia.  Mes të lënduarve mësohet se janë edhe 3 fëmiijë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.