Këto janë modelet që Volkswagen e Audi do t’i heqin nga prodhimi

Kliko per me shume info

polo-volkswagenDuke marrë parasysh se vitin e kaluar Audi i ka shitur vetëm 19,400 vetura A3 kabriolet, është parë se kësaj makine i ka ardhur fundi, dhe më nuk do të hyjë në prodhim.
Me ndalimin e prodhimit të kësaj makine, kompania do të kursente para, për të investuar në ndryshime dhe modernizime të modeleve tjera, transmeton Telegrafi.

Sipas gazetës Handelsblatt, edhe Volfswagen është duke konsideruar heqjen e disa automobilave nga prodhimi.

Kliko per me shume info

Modelet me dy dyer, A1 dhe A3 së bashku me Polo-n dy dyersh që është punuar në bazë të A1, mund të mos prodhohen më.
Meqenëse ka rënë drastikisht numri i shitjeve të këtyre veturave në Evropë, besohet se do të përjetojnë heqjen nga linja prodhuese.

Madje, as Golfi me dy dyer, mund të mos e përjetojë gjeneratën e ardhshme.

Në përgjithësi, makinat me dy dyer nga VW mund të mos jenë më në treg, apo edhe të përjetojnë ndryshime të dukshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.