Emocionuese, vogëlushi portugez përqafon tifozin e përlotur francez

Kliko per me shume info

portugaliaaaFinalja e “Euro 2016” mes Portugalisë dhe Francës ishte shumë emocionuese për tifozët në mbarë botën.

Por, ata që e përjetuan më së shumti ishin tifozët në tribuna. Një video që është postuar pas ndeshjes, ka bërë xhiron e botës në rrjetet sociale ku shihet një tifoz i Francës duke qarë pas ndeshjes – i cili ngushëllohet më pas nga një vogëlush me fanellë të Portugalisë.

Kliko per me shume info

Portugalia arriti të shpallet kampion i Evropës për herë të parë në histori pasi mposhti në finale Francën me golin e shënuar nga Eder në minutën e 109’të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.