KUJDES! Ja si mund t’ju vjedhin paratë në bankomat (VIDEO)

bankomatNë Britaninë e Madhe qytetarët janë paralajmëruar për një skemë vjedhjeje që është përhapur gjerësisht.

Një video tregon sesa thjeshtë mund të biesh viktimë e grabitve të kartave të bankomatit.

Kliko per me shume info

Në këtë video tregohet se grabitësit janë dy. Njëri ka rol bashkëpunues, që pasi sheh kodin që përdor klienti hedh diçka në tokë për ta shpërqendruar.

LEXO EDHE:  Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte

Më pas, tjetri që po bën sikur po tërheq para nga bankomati merr kartën e viktimës dhe lë në bankomat një kartë false.

Më pas, grabitësit që kanë kartën dhe kodin, boshatisin gjithçka nga llogaria e viktimës.

Vetëm vitin e kaluar në Britaninë e Madhe janë vjedhur 32.7 milionë paund përmes makinerive të parave.

LEXO EDHE:  Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte

VIDEO:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here