Rritet numri i të vdekurve në Mynih, ja sa ka shkuar deri tani

Kliko per me shume info

gjermaniRritet numri i viktimave në Gjermani

Euro News raporton se, “ështq rritur numri i viktima, duke shkuar në 9 të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur nga të shtënat në një qendër tregtare në qytetin gjerman të Mynihut”.

Kliko per me shume info

Më parë, numri i viktima ishte raportuar në 6.

Tre janë atentatorët e sulmeve. Një prej tyre raportohet se është vetëvrarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.