Konfirmohen 3 viktimat e para nga Gjermania, numri pritet të rritet

gjermaniiii11Ministria e Brendshme Gjermane ka konfirmuar tre viktima nga sulmi me armë në qendrën tregtare OEZ në Mynih.

Forcat speciale kanë rrethuar zonën ku ndodhet qendra tregtare në të cilën një person ipaidentifikuar ende qëlloi me armë zjarri.

Kliko per me shume info

Policia dyshon se agresori është larguar me metro dhe për këtë arsye është pezulluar qarkullimi i metrove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here