Emrat/ Ja dy personat që u vranë me kallashnikov, njëri pronar i “Eurollotos”

Kliko per me shume info

vloraaaJanë identifikuar viktimat që u vranë në atentatin, që ndodhi në lagjen “Partizani” në Vlorë, ku mbetën dy të vdekur dhe një i plagosur.

Njëri nga viktimat është Ilir Deromemaj pronar i Eurolloto, pikës së basteve ku ka ndodhur ngjarja. Burime nga Policia e Vlorës thonë se Ilir Deromemaj është person me precedent, pasi në vitin 1998 ka vrarë Lame Gockajn. Policia dyshon se Ilir Deromemaj ka qenë objekt i sulmit të armatosur.

Kliko per me shume info

Viktima i dytë është 60-vjeçari Dhimitër Cani kurse i plagosuri është Krenar Runaj 50 vjeç. Policia e Vlorës ka ngritur pika kontrolli në të gjitha rrugët dalëse dhe hyrëse të qytetit, me qëllim kapjen e autorëve.

Ka qenë një person me kallashnikov që qëlloi me breshëri në drejtim të lokalit dhe më pas u largua me shpejtësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.